Skip to content
Skip to service links: contact, tools, help, the group
Skip to search
Skip to main navigation
Skip to sub navigation
Skip to Footer with links to masthead, print, email a friend and disclaimer
 

Sprievodca prepravou nebezpečného tovaru

DHL Express disponuje významnými skúsenosťami v oblasti prepravy dovoleného nebezpečného tovaru. Dozviete sa, aké podmienky a predpisy musí zásielka s nebezpečným tovarom spĺňať.

Preprava nebezpečného tovaru

DHL je renomovaným prepravcom nebezpečného tovaru. Ako popredná prepravná a logistická spoločnosť sa DHL Express riadi nasledujúcimi predpismi:
  • IATA pre leteckú prepravu, ktorá platí vo všetkých štátoch riadiacich sa predpismi ICAO a pre akúkoľvek leteckú spoločnosť riadiacej sa predpismi IATA
  • ADR pre pozemnú prepravu vo všetkých štátoch, ktoré do svojej legislatívy prijali dohodu ADR a v Európe naviac smernice EU týkajúcej sa prepravy nebezpečného tovaru (Dangerous Safety Advisor)
  • Odosielateľ je zodpovedný za poskytnutie informácií o tom, že zásielka obsahujúca nebezpečný tovar bude prepravená prostredníctvom leteckej alebo pozemnej prepravy do miesta svojej destinácie a že obsah zásielky bude adekvátne zabalený a zabezpečený.
Ak sa potrebujete poradiť s expertom na nebezpečný tovar, ktoré nariadenia sa vzťahujú na vašu zásielku, kontaktujte prosím  zákaznícky servis.